A konkurens CNN szerint ez Palin elnöki ambícióiról való lemondását jelenti.
2010. január 12. 11:07
p
0
0
3
Mentés
Az egykori alaszkai kormányzónő többéves szerződést írt alá a hírtelevízióval. A nagy rivális, a liberális CNN hírtelevízió úgy kommentálta a hírt, hogy Palin - aki a következő elnökválasztás esetleges jelöltje - ezzel azt üzeni: nem indul 2012-ben. A CNN elemzője, Paul Begala szerint a hírt sajnálattal fogadják a demokrata pártiak, szerintük Obama könnyűszerrel legyőzhetné. Nancy Pfotenhauer, John McCain szenátor, a korábbi republikánus elnökjelölt kampányszóvivője is úgy látja: Palin szerződése azt jelzi, a volt kormányzó nem pályázza meg az elnökséget 2012-ben. Larry Sabato, a Virginiai Egyetem politológusa szerint a volt kormányzónő egyáltalán nem vágja el magát az elnökjelöltség lehetőségétől. Ellenkezőleg, a tévé széles nyilvánosságot biztosít majd neki, mielőtt eldönti, mit csináljon 2012-ben.
Sarah Palin rendkívüli népszerű a konzervatív szavazók körében, a liberálisok és környezetvédők gyűlölik. Tervei szerint idén segíteni fogja a republikánus jelölteket a 2010-es kongresszusi választásokon. Arról egyelőre nincs hír, hogy Palin saját műsort vezetne, ahogy Mike Huckabee teszi, Arkansas állam egykori kormányzója, aki 2008-ban pályázott a Republikánus Párt elnökjelöltségére. Ugyancsak a Fox News kommentátora lett Karl Rove, George W. Bush egykori főtanácsadója. (MTI)
Az amerikai konzervatív reneszánsz elindítója, Russell Kirk szembekerült a neokonzervatívokkal, segítette John Lukacsot és Molnár Tamást is. Most jelent meg fő műve, A konzervatív eszme az Alapjogokért Központ gondozásában. A munka egyik fordítójával, Kirk kutatójával, Pogrányi Lovas Miklóssal beszélgettünk.
Bár a látványos diplomáciai gesztusok mögött jelenleg kevés konkrétum áll, a koordinált fellépés lehetősége – például Ukrajnában – már most fokozza a nyugati világ nyomásérzetét.
Ha Kijevnek nincs szerencséje, úgy járhat, mint az F-16-os vadászbombázókkal, amelyeknek zömmel leselejtezett, korábbi változatait adták az USA NATO-szövetségesei
Kína rekordot döntött a globális megítélésben: megelőzte az Egyesült Királyságot miközben az USA megtorpant, Európa pedig egyre kevésbé tud érvényesülni a nemzetközi versenyben.